Jintong Kullanıcı Yorumları


JINTONG KULLANICILARININ YORUMLARI

3,5 yıldır yüksek tansiyon problemim var ve her gün ilaç kullanıyorum. Mesai arkadaşımın tavsiyesi üzerine JİNTONG kullanmaya başladım. Önce çok tedirgin oldum. Sonra bir gün jintong’u denemeye karar verdim ilacımı 4 gün almadım ve sonra cihazı kullanmaya başladım. Herhangibir olumsuzlukla karşılaşmadım. Cihazdan çok memnun kaldım. Annemde de şeker ve kalp rahatsızlığı ve tansiyon sorunu vardı. Cihazı ona götürdüm. İkna olması biraz zor oldu. Ama şimdi, çok memnun. Tansiyonunu kontrol ediyoruz gayet normal. Şuan çok memnunuz. Teşekkürler jintong. cihazın Türkiye’ ye gelmesine sebep olanlara Teşekkür Ederim.

Erol Yıldırım 49 İstanbul

Uzun yıllar adrenaline bağlı olarak başlayan ve son yıllarda kronikleşme eğilimi gösteren hipertansiyon rahatsızlığım var. Zaman zaman ilaç kullanmam gerekiyordu.
Yaklaşık 4 ay önce gazatede gördüğüm ilan üzerine Jintong’u denemeye karar verdim.
Geçtiğimiz gün tansiyon değerlerimin uzun yıllardır görmediğim 12/6 seviyesinde çıkması beni çok mutlu etti.
İlaç kullanımım da çok aza düştü.
Teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Alihan Gürol
Yaş: 45, İzmir

Alihan Gürol 45 İzmir

2005 YILINDA YÜKSEK TANSİYON HASTASI OLDUĞUMU FARK ETTİM.TANSİYONUM HİÇ NORMAL SEVİYEYE İNMİYORDU. YILBAŞINDA JINTONG’ UN İNERNETTE HABERİNİ OKUDUM VE HEMEN ALDIM. ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ YILBAŞINDAN BERİ TANSİYON BENİ HİÇ RAHATSIZ ETMEDİ. ŞU AN TANSİYONUM NORMAL OLMASI GEREKEN SEVİYEDE ALET HPAKKINDA BİLGİSİ OLUPDA TEREDDÜT EDENLER HİÇ DÜŞÜNMEDEN ALIN. MUTLAKA FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ.

HASAN PALAVAR 38 Kayseri

Yaklaşık 2 ay önce edindiğim mamulden son derece memnun kaldığımı ifade etmek isterim. Neredeyse 7-8 aydır 13.5 ile 18 arası oynayan büyük tansiyonum, aleti kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra 12 seviyelerine düştü. İlaç kullandığım zaman düşüremediğim tansiyonumun bu seviyelere inmesi beni son derece memnun etti. Herkese tavsiye ederim.

Nilüfer Ergül 50 İstanbul

senelerdir tansyon sorunu ile mücadele eden ananem çok mutlu. cihazı kullanmaya başladıktan sonra tansiyon problemi ortadan kalktı. cihazı kullanmayı bırakınca bir gün sonra tekrar tansiyonu düşünce tekrar kullanmaya başladı. bundan sonra herhalde bir daha çıkarmayacak kolundan. cihazın Türkiye’ ye gelmesine sebep olanlara Teşekkür Ederim.

Fuat ERDAĞ 36 İstanbul

kullanalı 3 gün oldu . çok stresli bir insanım sanki sinirlerimede çok iyi geldi

meryem korgan 42 Adana


52 yaşında finans müdürüyüm. Yıllardır yüksek tansiyon ilaçları kullanıyorum. Stresli bir ortamda çalışıyorum.Kulak çınlaması, şiddetli baş dönmelerim oluyordu. 2 aydır jintongu kullanıyorum. Sabahtan akşama kadar bileyimden çıkartmıyorum. Kulak çınlaması ve baş dönmelerim kalmadı. ılaçlarıma şimdilik devam ediyorum. Çok memnun kaldım. Herkese ben de tavsiye ediyorum.

ŞEREF CANLI 52 İstanbul

Önceden tansiyonumdan çok şikayetim vardı.Tansiyonumun inip çıkması nedeniyle bir çok doktora gittim.Ama verdiği ilaçların pek faydasını görmedim.Sonradan bir arkadaşım jintong tansiyon cihazını tavsiye etti.Ben de hemen sipariş ettim ve de kullanım süreci sırasında çok faydasını gördüm.Herkese tavsiye ederim.Şuana kadar hiçbir yan etkisini görmedim ayrıca tansiyonum da gayet güzel.Teşekkürler...

muhhamet kahveci 39 Bursa

Yıllardır tansiyonla yaşıyorum. Zor olsa da bazen ben onu, o da beni idare ediyor. Tedavisi uzun ve önemsenmesi gereken hastalık. Cihazı yurt dışında gördüm. Güvenemediğim için almadım. Çünkü bir saat kordonuyla tansiyon gibi ciddi bir hastalığın tedavi edileceğine inanmak zor. Yalnız Kullananlardan faydasını görmedik diyeni duymadım. Ardından ne pahasına olursa olsun diyerek gittim saati aldım. Bileğime takmadan önce şüphe ile baktığım cihazı 3 aydan beri bileğimden çıkarmıyorum. Herşeyden önce müzmin başağrılarım beni terketti. Dünya ağrısız hakikaten güzel. Tansiyonumu sık sık ölçtürüyorum. Yaşıma ve önceki değerlerime göre iyi. İlaca da ara verdim. Problemim yok denecek kadar azaldı. Ancak her bünyeye iyi gelecek diye birşey yok. Tansiyon gibi kötü bir arkadaş tedaviye rağmen seni terketmiyorsa yapılacak şey farklı arkadaş aramak. Tavsiye eder misiniz? Açıkçası tansiyonu olanlara tecrübe etmelerini öneririm. Benim gibi belki sağlığına kavuşur da dünyaya daha güzel bakar.

Fehmi Güntürkün 45 Manisa

3 ay önce başlayan baş dönmesi şikayetimin geçen ay tekrar olması üzerine ilaç tedavisine ek tedavi arayışları sonucunda bir meslektaşımın önerisi üzerine jintong kullanmaya başladım. Şuan ilaç tedavisini bıraktım yaklaşık olarak 2 haftadır sadece jıntong’u günde 2 defa yarım saat kullanıyorum ve bu süre zarfında herhangi bir vertigo atağım olmadı. Ben aile hekimi uzmanıyım bu aleti kullanan bir kullanıcı olarak hipertansiyon ve vertigo tedavisinde ilaç tedavisine ek olarak kullanılmasını tavsiye ediyorum.

SABRİ MOĞULTAY 34 İstanbul

53 yaşında bir kimya mühendisiyim.Yedi ay önce ağır bir kalp krizi geçirdim.Yaşantım bu olaydan sonra daha kontollu hale dönüştü.Bir yandan devamlı kullanılması gereken ilaçlar, bir yandan yeni beslenme tarzı,yürüme gibi egzersizler yaşamımın yeni şekillerini oluşturmuştu.Tabi insan ne kadar dikkatli olursa olsun dış ortamdan etkilenmemesi mümkün değil.Çok anormal bir yaz yaşadık 2007’de.Ne kadar korunmaya çalışsanızda sıcak etkisi damarlarda kendini gösteriyor.Ama yapmak zorunda kaldığınız işlerde var.İşte bu aralarda tansiyonum dengesini kaybetti.Bir yandan 7-8 değerlerine düşüyor bir anda 14-15 lere yükseliyor.İki kere hastanede ilaçlarla tansiyon dengelenmem sağlandı.Bu aralar internette inceleme yaparken jintong gözüme ilişti.Çalışma mantığı kafama yatmıştı.Hemen sipariş verdim.1-2 aydır bu aleti kullanmaktayım.Tansiyonuma arada bir bakıyorum.12/8 aralığında seyrediyor.Kullanırken sadece kurallara tam riayet etmiyorum.Hani deniyor ya sabahları 1/2 saat akşamları 1 saat takın diye.Bende bu işlem sabahları 1-2 saat akşamları da keza 2 saat cıvarında sürüyor.Yani bu beni rahatsız ediyor mu? Hayır.Zaten sadece yükselmesine değil düşmesine de engel olarak belli bir değerde tansiyonu tutması aranan özelliği değil mi?Evet ben bu alıp kullandığım için çok memnunum.Her ne kadar şimdilik tansiyon ilacım doktorum tarafından kontrol altında kullanımdaysa da ilerde yan etkiler zorlarsa ilacı bırakırsam jintong bu konuda bana destek çıkacaktır mutalaka.
Sevgilerimle
mehmet karakurt 53 izmir


BU MUCİZE ALETİ BULAN CENNETLİKTİR.KULLANMAYA BAŞLAYALI HENÜZ İKİ GÜN OLDU ARİTMİ VE NABIZ DÜŞÜKLÜĞÜ AYRICADA HİPERTANSİYONUM VAR.İLAÇ KULLANIYORUM .BİR SÜRÜ YAN TESİR.ŞU AN İLACIN DOZUNU ÇOK AZALTIM.EMİNİM HİÇ İLACA GEREK KALMAYACAK.HERKESE TAVSİYE EDERİM.

talat taner ersoy 57 Bolu

Erggroup firmanızın pazarladığı Jıntong tansiyon dengeleyici cihazı 3 aydır kullanmaktayım.Daha evvel tansiyon sorunum olduğu hale bu aleti kullanmaya başladığımdan beri herhangi bir tansiyon sorunuyla karşılaşmadım.Tansiyonum normalde dengelenmekte tedaviye gerek kalmamaktadır.
Bu cihaz sayesinde tansiyon sorunum kalmamıştır.Bu cihazı kullanıma sunanlara çok teşekkür ederim.Ayrıca tansiyon sorunu olanlara tavsiye ederim.Kullanımı çok basit olan bu aleti alın ve kullanın.hiç bir yan etkisi yok ve kullanımı çok basit kolda saat gibi taşınmakta dizaynıda çok şık.erggroop çok çok teşekkürler.

Hasibe ÇETİN 55 Edirne

Uzun yıllardır tansiyon ilacı kullanıyordum.Uyku düzensizliğimden, yemek saatlerinin dengesizliginden dolayı sürekli baş ayrısı ve halsizliğim vardı.Arkadaşımla sohbet esnasında aynı problemlerinin olduğundan bahsetti ve bana jintong cihazdan çok memnun oldugunu söyledi.Israrla tavsiye etti.Bende birkaç gün içinde aldım.Kullanıp test ettikten sonra hemen ablamada alıp hediye ettim.Onunda fayda görmesi ve bana teşekkür etmesi beni çok mutlu etti.Herkese öneririm.teşekkürler.

şeyda çiçekçi 40 İzmir

Annemde şeker ve kalp rahatsızlığı var,ayrıca zaman zaman alerji şikayetleride oluyor,5ay kadar önce mide kanaması geçirdi.Bu sebeplerden dolayı ilaç alamıyor ve tansiyonu 18/11 ile 20/11 arasında devam ediyordu.Doktor ilaçla tedavinin devam etmesini istesede midedeki sorundan ötürü ialç kullanımını devam ettiremedik.İş yerindeki arkadaşım jintong?un tanıtım broşürünü bana verdi,inceledim.Pek tatmin olmadım.Telefon edip şirket merkezine gittim.Bir tane alıp eve döndüm.Anneme yeni bir cihaz geldiğini,hiçbir yan etkisinin olmadığını anlattım.ikna olması biraz zor oldu.Şimdi kolundan çıkarmıyor çok memnun.Tansiyonunu kontrol ediyoruz 14-8 gibi.Şuan çok memnunuz.Teşekkürler jintong.

Sinem Tansel 42 İstanbul

1.5 yıl önce strese bağlı hipotansiyon teşhisi ile doktorum 4 ay boyunca kullanmam gereken ilaç ve diyet programı verdi.İşim gereği diyet programınıda ilaçlarımıda çok düzenli olarak uygulamama rağmen hiç gelişme olmadı.Tekrar doktoruma gittim.Bu defa mümkün olduğunca sinirlenmemem gerektiğini,stresli ortamdan uzak durmamı,sakin bir hayat sürmemi tavsiye edip dozu yüksek birkaç ilaç daha yazdı.Borsacı olduğum için haliyle temposu yüksek ve oldukça yoğun stresli bir çalışma ortamım var.Bir çok defa işimi bırakmayı bile düşündüm.Ancak webde araştırma yaparken jintong cihazı ile tanıştım.Araştırdım ve aldım.Gerçekten çok memnun kaldım.Tansiyonum 13-9 gibi seyrediyor.Artık sporda yapıyorum.Tansiyonun verdiği sıkıntılarda ortadan kalktı.Tansiyon hastalarına tavsiye ederim.

Cenk Alp Suner 34 İstanbul

Onsekiz yıllık bankacıyım. Yaklaşık iki yıl önce kurumumuzun doktoruna gittim bazı şikayetlerim vardı.Doktorum bana yüksek tansiyonun var çok dikkat etmem gerektiğini ve buna alışmam gerektiğini söyleyince çok üzüldüm.Doktorum kendisininde senelerdir tansiyonunun yüksek olduğunu fazla takmamam ve mümkün olduğunca tuzdan uzak durmamı stres ve sıkıntılı durumlardan olabildiğince kendimi soyutlamamı söyledi tabiki diyet vs cabası sonuçta bankacılık yoğun ve stresli bildiğiniz üzere ben çok kötü olmuştum ya ben neden ömürümün sonuna kadar ilaç diyet diye söylenirken doktorum tavsiyelerini arka arkaya sıralıyordu ve benim üzüntümü görünce vallahi bende altı yıllık tansiyon hastasıyım çaremiz yok maalesef katlanmak zorundayız deyip tavsiyelerini sıralamaya devam ediyordu. Derken bir müşterimiz gelmişti şubede sohbet ederken tansiyon hastası olduğumu doktorum ile olan diyaloğumdan bahsediyor ve bir yandan doktorumun bana zor gelen tavsiyelerini arkadaşına anlatıyordum .Bana yeni bir cihazdan bahsetti ilkin pek ciddiye almadım doğrusunu isterseniz ama arkadaşım ertesi gün işlerinin takibi için telefon görüşmemizde cihazı sordu aldınmı falan diye hayır dedim oda ısrarla bi dene neden denemiyorsun deyince jintongu tanıdım iyice inceledim. Hemen denemeliyim dedim ve denedikten sonra gerçekten çok iyi geldiğini bir haftalık kullanmadan sonra doktoruma gittim oda hayretler içerisinde kaldı inanamıyorduk ikimizde şaşkındık ancak doktorum hemen kendisininde edineceğini söyledi yaklaşık iki aydır ikimizde inanılmaz memnunuz şu an kolumda ve onunla tansiyonu yendim ben de doktorum da çok memnunuz. Herkesin bilmesini istediğim için bunu yazmak ve ilgili tansiyon hastası olanlarla paylaşmak istedim teşekkürler...

AYŞEGÜL YAZGAN 41 İstanbul

52 yaşında bir dişhekimiyim. 49 yaşında essential hipertansiyon hastası olduğumu öğrendim. 3 yıldır değişik tansiyon ilaçlarını değişik dozlarda kullanarak tedavi olmaya çalışıyorum. ayrıca diyet ve spor da yapıyorum. ancak ne yaptımsa tansiyonumu stabil tutmayı başaramadım. bazen 16-18 lere çıkıp beni perişan ederken, aldığım ilaçların ardından 8-10 civarına düşüp bu kezde bir başka şekilde süründürüyor. kabaca ben buna "VüCUDUN AYARI BOZULDU" diyorum. bu nedenle sürekli bir çözüm arayışı içindeydim ki...
jintong bileziğine rastladım. denemekten ne kaybederim düşüncesiyle hemen aldım ve aldığım günden beri yaklaşık 2-3 aydır kesintisiz kullanıyorum. doğal olarak sabah yarım saat- akşam bir saat. kullanmaya başladığım 10-12 inci günden itibaren çok önemli bir denge oluştu. sanırım bunu bileziğe borçluyum. geçen hafta kazayla bileziğime su kaçırdım. şimdi yenisini dört gözle bekliyorum. Tüm essential hipertansiyon hastalarının denemesini kesinlikle tavsiye ediyorum. ben eğer daha yeni bir yöntem çıkmazsa (ki tansiyonu 6 ay stabil tutan bir aşıdan bahsediliyor) hayatım boyunca kullanacağım. bilgilerinize...
volkan karaaslan

volkan karaaslan 52 İstanbul

7 yıldır yüksek tansiyon problemim vardı ve her gün ilaç kullanıyordum.Kızımın araştırması sonucunda jintong kullanmaya başladım.1 aydır kullanmaktayım ve 1 hafta sonundada ilacımı bıraktım.Cihazdan çok memnunum.Ayrıca iş hayatımın yoğunluğundan yemek öğünlerimi atlardım ve müthiş başım ağrırdı.Jintong bu problemimide çözdü.Artık böyle bir sorunumda kalmadı.Herkese tavsiye ederim.

Mahir Şener 56 İstanbul

 

BABAMIN TANSİYONU ORTALAMA 160/90 SEYREDİYORDU İNTERNETTE ARAŞTIRMA YAPARKEN JINTONG TANSİYON DENGELEYİCİYİ FARKETTİM VE FAYDALI OLACAĞINA İNANARAK ALDIM. YAKLAŞIK 20 GÜNDÜR ÜRÜNÜ KULLANMAKTAYIZ. GERÇEKTEN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜK ŞU AN TANSİYONU ORTALAMA 140/80 ARASI ÇIKMAKTADIR. HERKESE TAVSİYE EDERİM.

ÖZCAN KİREÇ 34 Gaziantep

Tansiyondan dolayı göz kararması ve baş dönmesi şikayetlerim sürekli devam ediyordu. Bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri hemen etkisini gösterdi. Allah razı olsun

Mehmet Ali Sipahioğlu 

Kayınvalidemin yüksek tansiyonu vardı 6 saatte bi ilaç kullanıyodu. Bi arkadaşımdan duymuştum. Jintong bilekliği aldım çok iyi geldi. Artık ilacıda azalttı. Tansiyonu olanlar denesin.

Zerrin Akyol 

Yaklaşık 2 aydır bu bilekliği kullanıyorum. Daha önce 16 civarındaki tansiyonumu 12 de tutuyor herkese teşekkür ederim. Çok memnunum

Gönül Çelik 

Uzun yıllardır tansiyon ilacı kullanıyordum. Jintong kullanmaya başladığımdan beri tansiyon problemi çekmiyorum. 4 aydır kullanıyorum ve bu mucize icadı herkese tavsiye ederim.

Gülsen Yardımcı